دیوار هندسی مهرتابان

ماجرا از آن روز پاییزی شروع شد که فهمیدیم چقدر درس هندسه را دوست داریم. ترکیب اشکال هندسی و خصوصیات چهارضلعی ها و زاویه ها و نقوش شگفت انگیز هندسی هنرهای اسلامی جذبمان کرد.برای همین تصمیم گرفتیم این دوست داشتن مان را با دوستان دیگرمان در مدرسه به اشتراک بگذاریم. این شد که به فکر رنگ کردن دیوار با نقوش هندسی افتادیم. مدام فکر می کردیم که چه طرحی بزنیم، با چه تکنیکی رنگش کنیم، کارمان چه رنگی داشته باشد و خیلی چیز های دیگر…
در مرحله اول با انواع چندضلعی ها ترکیبات هندسی زیباخلق کردیم، پس از اندازه گیری دیوارانتخابی در آن روز بسیار سرد زمستانی که دستانمان از سرما کرخت شده بود با کمک معلم شروع به پیاده سازی طرح روی ابعاد واقعی کردیم و سپس با مشورت همه کلاس رنگ های مناسب حال و هوای مدرسه مان انتخاب شد.
حالا قسمت سخت ماجرا شروع شد، انتخاب تکنیک اجرا!تحقیق کردیم.یکی می گفت رنگ روغن! یکی می گفت اکریلیک!یکی میگفت فقط اسپری!یکی میگفت با قلمو بدون شابلون!یکی دیگر اسپری و شابلون!یکی شابلون با طلق!بازار بزرگ طلق های ابعاد بزرگ!یکی گفت شابلون با مقوا!یکی از متخصصین گفت شما فقط با ویدئو پروژکشن موفق به پیاده سازی این طرح روی دیوار می شوید.یکی که وارد بود گفت طرح کامپیوتری را به مراکزی بفرستید برایتان با دستگاه برش لیزری خودشان شابلون می سازند.
تحقیق که کردیم قیمت ها هنگفت بود.ولی ما میخواستیم با حداقل هزینه کار را به سرانجام برسانیم.با توجه به خطوط راستی که در طرح ما بود ،در سرچ هایمان جایی دیدیم ممکن است از چسب کاغذی کمک بگیریم. یکی از متخصصین جنس دیوارمان را که دید گفت ممکن نیست!تحقیق کردیم گفتند نوعی چسب آلمانی مخصوص بوده که الان دیگر وارد نمی شود.دوباره ناامید شدیم!
ولی در تابستان بهتر دیدیم همه راه ها را خودمان مستقیم آزمایش کنیم و در نهایت دیدیم با چسب کاغذی معمولی خودمان قابل اجراست. البته با غلظت رنگ مشخص .در نهایت رنگ اکریلیک ساختمانی را انتخاب کردیم، ولی ترکیب رنگ ها را خودمان ساختیم و از رنگ های دیجیتال گران قیمت صرف نظر کردیم !
خلاصه با ارزان ترین روش ممکن و فقط با همت جمع و برنامه ریزی و کار گروهی همه دوستان کلاس هشتم ، فعل خواستن را صرف کردیم و

ما میخواستیم مدرسه را از حس خوبمان به هندسه و ریاضی پر کنیم و حالا
میزبان چشم هایتان در ورود به مدرسه مان شدیم !

تشکر می کنیم از تمام کسانی را که ما را در این راه یاری کردند.

3.7 25 رأی
امتیاز کاربران
اشتراک
با خبر شدن از
guest
9 دیدگاه
قدیمی‌ترین
جدیدترین دارای بیشترین رأی
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
عطيه سادات
عطيه سادات
1 سال قبل

بسیارچشم نواز و تمیزرنگ شده
فقط دستم اشتباه خوردروی امتیاز١ میخواستم امتیازبیشتر بدم

زینلی
زینلی
1 سال قبل
پاسخ به  عطيه سادات

ممنون همکار عزیزم🙏

سعید رضوی
سعید رضوی
1 سال قبل

آفرین. از زحمات شما بسیار متشکرم. ماشا الله بچه های هشتم بسیار هنرمند هستند. تشکر ویژه از خانم زینلی که مدیریت این موضوع را به عهده داشتند. ایشان در جذب بچه ها به درس ریاضی بسیار موفق بوده اند. انشا الله که شما و ایشان به اهداف متعالی خود برسید.

زینلی
زینلی
1 سال قبل
پاسخ به  سعید رضوی

سلامت باشید🙏ممنون از همکاری شما اولیای گرامی

مرجان سادات ابراهیمی
مرجان سادات ابراهیمی
1 سال قبل

فوق العاده است تشکر از دوستان کلاس هشتمی و خانم زینلی که با انگیزه و تلاش بسیار موفق شدند ریاضی را در زندگی پررنگ تر کنند. موفق باشید همیشه
فقط اشتباهی دستم خورد و یک امتیاز دادم وگرنه میخواستم ۵ بدهم

رضایی
رضایی
1 سال قبل

سلام و عرض ادب 🌸عالی و بسیار زیبا !!!
آفرین به دستان هنرمندتان!!!خوش به حال دخترانمان که هر روز زیبایی می بینند🌸

اسدی
اسدی
1 سال قبل

سلام ! چقدر نتیجه زیبا شده . خداقوت به کلاس هشتمی های توانمند.

واحدی
واحدی
1 سال قبل

بسیار زیبا شده دست دختران گل و معلمین عزیز درد نکنه

فاطمه سلیمانی
فاطمه سلیمانی
1 سال قبل

دمتون گرم خانم زینلی خلاق و دخترای هنرمند کلاس هشتم!
چقدر زیبا و عالی شده دیوار مهرتابان!
یک دنیا ممنونم از زحمات بسیارتان!